Home ताजा समाचार दूध उत्पादन बढाउन जोड

दूध उत्पादन बढाउन जोड

192
0
SHARE

काठमाडौंं । राष्ट्रिय सहकारी महासंघको आयोजनामा सहकारी दुग्ध उद्योग व्यवस्थापन सम्बन्धी दुई दिवसीय तालिम सम्पन्न भएको छ । दुग्ध उत्पादक किसनाहरुको व्यवसायिक दक्षता अभिबृद्धि र दूधको बजारीकरणलाई सहजीकरण गर्नका लागि तालिमको आयोजना गरिएको महासंघले जनाएको छ ।

कृषि विकास मन्त्रालयको सौजन्यमा एक जिल्ला एक उत्पादन कार्यक्रम अन्तर्गत ललितपुरका दुग्ध उत्पादक किसानहरुका लागि तालिमको आयोजना गरिएको थियो । सो तालिमको समापन कार्यक्रमलाई संबोधन गर्दै राष्ट्रिय किसान आयोगका सदस्य तथा महासंघका सञ्चालक रविन्द्र केसीले दुग्ध उत्पादन किसानहरुका लागि बजार पर्याप्त भएकाले व्यवसायिक योजना बनाएर काम गर्न सुझाव दिनुभयो ।

उहाँले राज्यको प्रशासनिक पुनर्संरचनाले केही अन्यौलता उत्पन्न भएको भएतापनि दूधका लागि ललितपुर उपयुक्त जिल्ला भएकाले महासंघले पाएको एक जिल्ला एक उत्पादनको कार्यक्रमलाई नमूनाका लागि ललितपुरलाई नै छनौट गरेको स्पष्ट पार्नुभयो ।

समापन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै महासंघका सञ्चालक गोबिन्द बाराकोटीले सो कार्यक्रममा आवद्ध किसानहरुलाई प्रभावकारी रुपमा काम गर्न आग्रह गर्नुभयो ।

त्यस्तै महासंघका कामु महाप्रबन्धक चित्रा कुमारी थाम्सुहाङ्गले सहकारी अभियानले ऐतिहासिक फड्को मारेको भएता पनि उत्पादन र बजारीकरणमा सहकारी क्षेत्रले अझै धेरै गर्न सक्ने सम्भावना रहेको औल्याउनुभयो ।

कार्यक्रममा इञ्जिनियर शैलजा श्रेष्ठ, डेरी विज्ञ बाबुकाजी पन्त, राजेन्द्र अधिकारी, युक्त कंडेल, कृषि विकास मन्त्रालयकी अधिकृत शोभा ढकाललगायतले प्रशिक्षण दिनु भएको थियो । समापन कार्यक्रम जेष्ठ दुग्ध उत्पादक कृषक हरि प्रसाद घिमिरेको अध्यक्षतामा सम्पन्न भएको थियो ।
महासंघका नायव महाप्रबन्धक बाबुल खनालले तालिमको सहजीकरणका साथै संयोजन गर्नु भएको थियो ।

LEAVE A REPLY